İade ve Değişim Şartları


İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME
DiniHediye.net’ten aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde faturanızla beraber bir dilekçe, iadenizin sebebini detaylı olarak yazıp eksiksiz olarak doldurup Sürat Kargo ile karşı ödemeli olarak iade yapabilirsiniz. Ancak diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. Sadece Giyim  ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda, iade işlemleri gerçekleşmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Ayrıca giyim, hediyelik ürünlerinin, orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. İadeniz DiniHediye.net te ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün ücreti, irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı taktirde en geç 3 gün içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve DiniHediye.net’in bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır. Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden DiniHediye.net sorumlu olmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için 0212 567 16 74 Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya Destek Bölümünden E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz. 
DEĞİŞİM SİPARİŞİ VERİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM ? 
İadeniz Dinihediye.net’in ilgili birimlerine ulaştığında sizlere dönüş yapılarak ve Dinihediye hesabınıza bakiyeniz yüklenerek işlem sağlanmaktadır. İade tutarınızın altında verilen siparişler de değişim işlemi sağlanmamaktadır.Göndermiş olduğunuz ürün tutarı ile aynı yada üzeri verilen siparişlerde değişim sağlanmaktadır.İade ettiğiniz ürün tutarı ile aynı verilen siparişlerde hiçbir ücret ödenmemektedir. İadenizin üzerinde verilen siparişlerde kargo masrafı firmamıza ait olup kapıda ödeme masrafı size ait olacaktır. 
İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR ? 
Tüketici Kanunun da yer alan Sebep Göstermeden Cayma hakkı sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir. Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır. 
ELİME GEÇEN ÜRÜN KUSURLU NE YAPMAM GEREKİYOR ? 
DiniHediye.net ten kaynaklanan, yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri, kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 10 gün içerisin de DiniHediye Müşteri Hizmetleri 0212 567 16 74 ile temasa geçerek, kargo ücreti yansıtılmadan iade yapabilirsiniz.Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.