• 0
 • 1
Buhara Esans

Denizci Esans Kokusu

Fiyat
:
35,00 TL
Buhara Esans
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Ürün İsmi : Buhara Denizci Erkek Esans
  Esans Cinsi : Erkek
  Esans Mililitre : 7 ml
  İçerik : Bergomat, Limon ve Mandalin ile başlayan yolculuğumuz, Siklamen, Kişniş ve Frezya ile devam ediyor. Sedir, Paçuli ve Misk ise kokunun karakteristiğini oluşturuyor ...
  Koku Bileşenleri :

   Bergomat

  Bu canlandırıcı limon kokulu yağ tamamen İtalya'da yetişen yenilmeyen bir meyveden elde edilir. Kolonyalar için gerekli olan ve ince bir sabitleyici olan bergamot, kadınların parfümlerinde % 34 ve erkek parfümlerinde ise % 50 'sinde üst nota olarak bulunur. Bergamot yağı en eski parfüm bileşenlerinden biridir.

  Limon 

  Bu esansın yağı limon kabuklarının sıkılması ile elde edilir. Limon yağı üst notalarda kullanılır ve tazeleyici keskin bir koku katar.

  Mandalina

  Bu yağ meyvenin kabuklarının sıkılması ile elde edilir. Mandalina D&G, Emporio Armani Whıte'ın "He ve She"sinde üst notalarında canlandırıcı bir portakal kokusu sağlarlar. Hugo Boss'un "Elements" erkek parfümü ise mandalinayı üst notasında kullanmıştır.

  Siklamen

  Çuha çiçeğinin yakın kuzeni olan bu çiçek Alplere özgüdür. Siklamen Laura Ashley no.1'de bir baz nota olarak kullanılır. Cheap & Chic (Moschino)'da siklameni orta notasında kullanmıştır.

  Kişniş

  Kisnis (Coriandrum sativum L.) Apiaceae familyasına ait, tek yıllık otsu, aromatik bir
  bitkidir. Kisnis baharat bitkisi olarak tanınmaktadır, bitkinin meyvaları ve meyvalarından elde
  edilen uçucu yag, gıda endüstrisinde, parfümeride, tıbbî preparatlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kisnis ayrıca bazı farmakolojik etkilerede sahiptir.
  Kisnis uçucu yagı yüksek oranda linalol içermektedir. Uçucu yagın bilesimi, bitkinin yetiştiği
  bölge ve diger bazı faktörlere baglıdır.

  Frezya

  Süsen ailesinin bu tatlı kokulu üyeleri Afrika'da yetişir. Frezyanın hoş kokusu hiçbir zaman başarı ile çıkartılamamıştır, bu yüzden parfümler için sentetik olarak üretilir. Temel veya orta nota olarak kullanılır.

  Sedir

  Bu esans yağı , Amerikan ve Fas ardıç sediri ağacından damıtım yolu ile elde edilir.
  Sedir ağacı yağı parfüm ve erkek kolonyası için bir baz nota olarak kullanılır. Eski zamanlarda filizi ve kabuğu tütsülerde kullanılırdı. Magie Noir (Lancome) ve Kenzo pour Homme zengin bir sedir ağacı esansı baz notalarına sahiptir.

  Paçuli

  Bu esans yağı Hindistan'a özgü çalımsı bir naneden buhar distilasyonu yolu ile elde edilir. Paçuli güçlü sabitleyici işlevleri yerine getirir. Onun ağır topraksı kokusu kadın kokularının üçte biri ve erkek kokularının yarısının bir baz notasını oluşturur.

  Misk

  Bu nüfuz edici aromatik madde erkek misk geyiğinin karnındaki bir keseden elde edilir ve parfümeride kullanılan en etkili yağlardan biridir. Kıt ve pahalı oluşu nedeni ile sentetik olarak üretilir. Misk mükemmel ve yaygın olarak kullanılan bir sabitleyicidir.

  Teslimat Bilgisi
  :
  Ürünlerimiz yoğunluk durumuna göre genelde AYNI GÜN yada en geç 3 ila 7 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir ...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.